Koszyk
Jakie perfumy wybrać do pracy

Jakie perfumy wybrać do pracy?

W wielu miejscach zatrudnienia, zwłaszcza biurach, często obowiązuje określony dress code, który dotyczy ubioru, a także makijażu w przypadku kobiet. Ale co z perfumami? Czy możemy wybierać dowolny zapach, czy również obowiązują nas pewne zasady? Odpowiedź na to pytanie brzmi: tak. Jak więc wybrać perfumy, które będą najbardziej odpowiednie do pracy?

Po pierwsze, musimy wziąć pod uwagę intensywność zapachu. Jeśli jesteś fanem mocnych, duszących zapachów z orientalnymi nutami, mam dla Ciebie złe wieści. To nie jest najlepszy wybór do pracy, zwłaszcza jeśli masz kontakt z innymi ludźmi lub klientami. Perfumy nie powinny być zbyt inwazyjne dla naszych współpracowników ani nie powinny wywoływać bólu głowy.

Warto pamiętać, że wiele osób cierpi na alergie, a przebywanie przez osiem godzin w duszącej chmurze może być dla nich niekomfortowe. W dodatku wiele biur, zwłaszcza za granicą, wprowadza konkretne zasady dotyczące wyboru perfum, a niektóre zakazują ich stosowania, aby nie sprawiać dyskomfortu innym.

Jeśli w Twoim miejscu pracy nie ma określonych zasad dotyczących zapachów, warto postawić na mniej intensywne i niezbyt słodkie perfumy. W takim przypadku doskonale sprawdzą się świeże zapachy z nutami owocowymi i ziołowymi, takie jak mięta lub zielona herbata. Lepiej postawić na neutralne zapachy, które dodatkowo sprawią, że będziemy wydawać się bardziej profesjonalni.

Kolejnym ważnym punktem w doborze perfum do pracy jest ilość. Nie przesadzaj z ilością perfum. Nawet delikatne i lekkie perfumy w dużej ilości mogą być uciążliwe dla współpracowników. Dlatego rano nie używaj zbyt dużej ilości perfum. Dwa psiknięcia na szyję i nadgarstki wystarczą, aby pachnieć przez cały dzień, bez przyprawiania innych o ból głowy.

Jeśli masz skłonność do nadużywania perfum, warto rozważyć mniej intensywne wody toaletowe lub perfumowane mgiełki do ciała. Dobrym rozwiązaniem może być także użycie perfumowanego balsamu do ciała z naszym ulubionym zapachem.

W biurze doskonale sprawdzają się zapachy o świeżych i lekkich nutach, które dodają energii. Na przykład zapachy z dodatkiem owoców cytrusowych mogą być energetyzujące. Pamiętaj, że zapachy orientalne, kadzidlane lub bazujące na białych kwiatach, takich jak lilia, tuberoza czy konwalia, mogą być zbyt ciężkie i działać rozpraszająco, a nawet obniżać koncentrację i wydajność, zarówno naszą, jak i naszych współpracowników.

Pora roku to kolejny aspekt, który warto wziąć pod uwagę przy wyborze perfum do pracy. Latem doskonale sprawdzają się lekkie zapachy o nutach wodnych lub ozonowych. Zimą możemy wybrać coś nieco cieplejszego i cięższego (oczywiście w granicach rozsądku), ponieważ w przeciwieństwie do orzeźwiających i lekkich zapachów, takie perfumy dłużej utrzymują się na skórze.

Teraz, gdy znasz kilka zasad dotyczących wyboru perfum do pracy, możesz wybrać zapach, który będzie dla Ciebie odpowiedni. Pamiętaj, że to, jak pachniesz, może wpływać na Twoje samopoczucie i atmosferę w miejscu pracy.