Koszyk
Kobieta aplikująca perfumy lane

Perfumy lane – tanie zamienniki perfum

Wszyscy chcemy i lubimy ładnie pachnieć. Perfumy stanowią dopełnienie aktualnego stroju/outfitu, wyrażają naszą osobowość i wzbogacają wizerunek. Na perfumeryjnych półkach znajdziemy niezliczone ilości błyszczących buteleczek, które początkowo cieszą nasze oko, by chwilę później – zazwyczaj jeszcze mocniej – uszczęśliwiać nas swoją wonią i aromatem. 

Wysokie ceny oryginałów – alternatywą zamienniki perfum.

Problemem, który jest znany chyba większości perfumomaniaków, są wysokie – często wręcz horrendalne – ceny niektórych zapachów proponowane przez producentów. Zakup oryginalnego flakonu Coco Mademoiselle od Chanel czy Fucking Fabulous Toma Forda potrafi solidnie uszczuplić nasz budżet na zachcianki. Jak się okazuje1, tylko niewielka część kwoty, jaką płacimy za pięknie zapakowany oryginalny flakonik perfum to faktyczne koszty zapachu oraz jego wytworzenia. A przecież właśnie o niego chodzi nam najbardziej! 

Zamienniki perfum stanowią sposób na powiększenie swojej kolekcji zapachów o ulubione aromaty i to wyjątkowo niewielkim kosztem.

Czym są zamienniki perfum – perfumy lane?

Perfumy lane (czy też odpowiedniki perfum), to zapachy, które pachną tak samo, jak popularne (i drogie) produkty znanych marek. Powstają poprzez wymieszanie skoncentrowanej bazy zapachowej (olejków zapachowych) z alkoholem, który stanowi nośnik całego roztworu. To właśnie wspomniana na początku baza jest esencją konkretnego zapachu. Specjaliści pracują nad jak najwierniejszym odwzorowaniem jej składu, aby ostatecznie perfumy lane były bliźniaczo podobne do zapachu, do którego nawiązują.

Dlaczego perfumy lane są tak tanie?

Jak pokazaliśmy na grafice, sama produkcja zapachu stanowi niewielką część ostatecznej ceny flakonu dostępnego w sklepie. Wytwarzając zamienniki perfum w miperfumylane skupiamy się przede wszystkim na wiernym odwzorowaniu zapachu oryginalnych marek. Nie przerzucamy na klientów np. kosztów marketingu, w który zaangażowani są celebryci, czy wydatków związanych z produkcją fantazyjnych buteleczek i opakowań. Wszystkie lane perfumy z naszego katalogu dostępne są w eleganckich, prostych flakonach o trzech różnych pojemnościach.

Czy warto kupić zamienniki perfum?

Zanim przejdziemy do kwestii czysto finansowych, warto wspomnieć o jeszcze jednym aspekcie, wyróżniającym nasze zapachy. Otóż każdy z nich posiada zaperfumowanie – a więc zawartość olejków zapachowych – na poziomie 20%. Zdecydowana większość zapachów dostępnych na rynku perfumeryjnym to woda toaletowa (Eau de Toilette – EdT), w których zawartość olejków wynosi od 5% do 15%. Oznacza to, że zamienniki perfum oferowane przez miperfumylane mają w sobie więcej esencji zapachowej niż woda toaletowa, a więc pachną dłużej i projektują mocniej!

Jeśli lubisz po prostu pięknie pachnieć, a jednocześnie nie chcesz lub nie możesz pozwolić sobie na wydawanie zbyt dużej sumy na oryginalne zapachy, warto sięgnąć po perfumy lane. W cenie jednego oryginalnego flakonu, dostaniesz u nas kilka różnych woni, które sprawią Tobie i osobom w najbliższym otoczeniu tyle samo przyjemności. To wystarcza, aby dać zamiennikom perfum przynajmniej szansę.